مشاوره ثبت علامت تجاری و برند

دپارتمان تخصصی ثبت برند و علامت تجاری

دپارتمان ثبت علامت و نشان تجاری آتین یک تیم تخصصی از زبده ترین وکلا و کارشناسان حقوقی امور ثبت نام , نشان و علائم تجاری میباشد . این دپارتمان کلیه امور مرتبط با علائم تجاری از قبیل امور ثبت , نقل و انتقال و دعوای نقض را در ایران و اکثر کشورهای دنیا برعهده گرفته و انجام میدهد . کافیست با ما تماس بگیرید.

ثبت علامت تجاری

در کلیه امور مرتبط با ثبت , ابطال , انتقال و دعاوی نقض برند و علائم تجاری ما مشاورتان هستیم.

تماس با دپارتمان مشاوره علائم تجاری

ثبت علامت تجاری , ثبت نام تجاری , ثبت نشان تجاری

موسسه آتین یک مرکز تخصصی مشاوره حقوقی و اداری بوده و از سال 88 دپارتمان تخصصی ثبت علامت تجاری برند و نشان تجاری در مجموعه آتین راه اندازی شده و با اتکا به داشتن وکلای کارآمد و مجرب تا کنون موفقیت های زیادی را در سطح ملی و بین المللی بدست آورده است . با یک تماس متوجه تفاوت های کاری ما خواهید شد.

مفهوم کلی نام و علامت تجاری

نام تجاری و علامت تجاری عبارت از اصطلاح، نشانه، نماد، طرح یا ترکیبی از اینها می باشد. نام و علامت تجاری به منظور شناساندن محصولات یا خدمات شرکت ها از یکدیگر کاربرد دارد.نام تجاری در عین حال که یک واژه خاص می باشد و چیزی بیش از یک کلمه نیست اما وجه تمایز با دیگر شرکتهای رقیب می باشد.

اولین گام ثبت برند و نشان تجاری

افراد بسیاری بدون اطلاع از مراحل ثبت برند, علامت و نشان تجاری، خود نسبت به انجام فرآیند آن اقدام می نمایند و پس از گذراندن مراحل ابتدایی چه در زمان پر نمودن اظهارنامه و چه در زمان بررسی اولیه در اداره ثبت علامت با مشکلاتی مواجه می شوند که بر طرف نمودن و رفع این مشکلات در گام اول نیازمند کسب دانش نسبت به روند ثبت می باشد.

علامت تجاری و خدماتی

علامت تجاری و خدماتی باید دارای ویژگی هایی باشد. یکی از این ویژگی ها این است که علامت باید تمیز دهنده کالا و خدمات یک شرکت از کالا و خدمات شرکت دیگر باشد زیرا اگر علامت دارای این ویژگی نباشد نمی تواند مشتری را در انتخاب کالای دلخواه کمک کند. به عبارت دیگر، علامت باید قابلیت تشخیص کالاها و خدمات را داشته باشد.

ثبت علامت تجاری

قبل از اقدام به ثبت علامت تجاری لازم است که با ماهیت یک نشان و علامت تجاری آشنا شویم . علامت تجاری یک نشانه است که کالا و خدمات یک موسسه و تولید کننده را از کالا و خدمات هم صنفان و رقبا متمایز و جدا می سازد .با توجه به تعریف فوق، علامت تجارتی علامتی است کالای تولیدی یک موسسه یا تولیدکننده را از کالاهای مشابه متمایز می سازند و علامت خدماتی نیز علامتی است که خدمات یک موسسه را از خدمات هم صنفان و رقبا تمیز می دهد.به توجه به تعاریف فوق روشن است که ثبت علائم خدماتی دارای همان کارکرد های ثبت علائم تجاری هستند، تنها تفاوت بین آنها این است که به جای محصولات (کالاها) ، علائم خدماتی نسبت به خدمات اعمال میشوند.

 
قبلیبعدی

انتخاب نام برند و علائم تجاری

نام برند باید بیانگر کیفیت و امتیازات محصول باشد.

تلفظ برند باید آسان باشد. حد المکان کوتاه باشد.

یک علامت تجاری باید متمایز و مشخص باشد.

ترجمه نام برند یا علامت تجاری به زبان انگلیسی آسان باشد.

باید بتوان علامت تجاری را ثبت کرد و تحت حمایت قانونی قرار داد.

ارزشگذاری برند و علائم تجاری

فاکتورهای مهم سنجش اعتبار برند یا علامت تجاری

وفاداری مصرف کنندگان ایرانی به علامت تجاری و برند
پنداشت مشتری نسبت به کیفیت محصولات آن برند
توجه و حمایت علامت تجاری از جانب مصرف کننده

 

پرسش های خود را از ما بپرسید

بازدید کننده گرامی اگر در زمینه امور ثبت , ابطال , انتقال و دعاوی نقض برند و علائم تجاری نیاز به اطلاعات بیشتری دارید میتوانید از لیست زیر مقالات مورد نظرتان را پیدا کرده و مشاهده کنید . و همچنین میتوانید از طریق تماس با دپارتمان تخصصی آتین پاسخ پرسش های خود را دریافت کنید .