ثبت طرح صنعتی به همراه مشاوره و آموزش مراحل ثبت

ابطال و انتقال و ثبت طرح صنعتی

آیا با طرح صنعتی و حقوق مالکیت فکری و صنعتی آشنایی دارید ؟ آیا میدانید که با ثبت یک طرح صنعتی چه مزایایی را کسب میکنید یا شرایط و راحل ثبت , ابطال , نقل و انتقال طرح صنعتی را میدانید ؟ پاسخ همه سئوالات خود را از ما بگیرید .

ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی به همراه مشاوره و آموزش مراحل ثبت

ثبت طرح صنعتی

تیم مشاوران مرکز تخصصی مالکیت فکری آتین آماده ارائه مشاوره و خدمات ثبت طرح صنعتی و ایده های شما هستند . در بسیاری از کشورها از جمله ایران طبق ماده 52 قانون ،طرح صنعتی باید ثبت شود تا تحت حمایت قوانین مربوط به طرح صنعتی قرار گیرد.مشاوران ما در دپارتمان تخصصی طرح صنعتی شما را در کلیه امور مرتبط با ثبت , ابطال و نقل و انتقال طرح صنعتی یاری میرسانند . برای اطلاعات بیشتر با دفتر موسسه تماس بگیرید .

مشاوره ثبت و نقل و انتقال طرح صنعتی

مشاوران ثبت طرح های صنعتی آتین راهنما و مشاور شما برای ثبت طرح ها و ایده های صنعتی – مشاوره و آشنایی با قوانین , مدارک لازم , مراحل , هزینه ها ثبت طرح صنعتی هرگاه یک طرح صنعتی به موجب قانون به ثبت برسد مالک آن از حق انحصاری جلوگیری از نسخه برداری غیرمجاز یا تقلید توسط شخص ثالث برخوردار می شود این حق موجب می شود اشخاص ثالث از ساخت، عرضه، واردات، صادرات یا فروش هر محصولی که طرح در آن به کار رفته یا در آن گنجانده شده است منع شوند.

کپی رایت طرح صنعتی

طراح طرح صنعتی درخصوص ترسیمات طرح اصلی بطور خودکار از حق کپی رایت برخوردار بوده و این موضوع نیز باید در قرارداد ذکر میشود. در ایران برای یک طرح دو نوع حق وجود دارد. یکی حق مادی و دیگری حق معنوی اولی قابل نقل و انتقال یا خرید و فروش می باشد اما دومی قابل نقل و انتقال یا خرید و فروش نمی باشد و طراح یک طرح الی ابد شخص خاص است اما مالک می تواند بوسیله نقل و انتقال عوض شود.

معاهده های بین المللی ثبت طرح صنعتی

معاهده های ثبت طرح های صنعتی در بعد بین الملل عبارتند از : کنوانسیون پاریس (مصوب ۲۴/۹/۱۳۳۸) ۲- الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به اصلاحات کنوانسیون پاریس (۱۷/۸/۱۳۷۷) والـــحاق به کنوانسیـــون مؤسس سازمان جهانــــی مالکیت معنوی” WIPO” (مصوب ۴/۷/۸۰ ۱۳) ۴- الحــاق به موافقتنامه و پروتکل مادرید راجع به ثبت بین المللی علائــم تجارتی (مصوب ۲۵/۱۱/۱۳۸۲)

مجازات نقض طرح صنعتی

طبق ماده ۶۱ قانون فوق الذکر که هر شخصی که با علم و عمد مرتکب عملی شود که مفاده ماده ۲۸ ” بهره برداری از هر طرح صنعتی که در ایران ثبت شده باشد توسط اشخاص مشروط به موافقت مالک آن است که عبارت است از ساخت، فروش و وارد کردن اقدام حاوی آن طرح صنعتی می باشد، مالک می تواند علیه شخصی که بدون موافقت او افعال مذکور را انجام دهد یا مرتکب عملی شود که عادتاً موجبات تجاوز آینده را فراهم آورد یا باعث فریب عموم شود عمل غیرقانونی تلقی شود.

طراح و مبتکر طرح صنعتی

بهره برداری مادی از یک طرح صنعتی متعلق به خالق یا مبتکر طرح صنعتی است که به معنی ساخت ، فروش وارد کردن اقلام حاوی آن طرح صنعتی می باشد.هرگونه ترکیبی از خط یا رنگ ها و هرگونه شکل سه بعدی با خطوط رنگ ها و یا بدون آن ، یک طرح صنعتی تلقی خواهد شد، به شرطی که چنین ترکیب یا شکلی به یک فرآورده صنعتی یا صنایع دستی شکل ظاهری خاصی بدهد.

حقوق مالک طرح صنعتی

 پدید آورنده یک طرح صنعتی، یعنی طراح، معمولاً اولین مالک طرح است مگر اینکه موارد و شرائط خاص وجود داشته باشند. برای مثال، اگر شخصی که در استخدام کارفرما است طرحی را طبق شرائط مندرج در قرارداد استخدام پدید آورده باشد، یعنی طی ساعات کاری در داخل شرکت و بعنوان بخشی از وظایف خود در شرکت اینکار را انجام داده باشد، طرح ( حقوق مربوط) به کارفرما تعلق خواهد داشت یا از طریق انتقالنامه رسمی کتبی باید منتقل شود.

تفاوت طراح و مالک طرح صنعتی

گر طرح توسط یک طراح خارج از شرکت طبق قرار داد تهیه شده باشد. حقوق مربوط به آن عموماً به شرکتی تعلق خواهد داشت که طرح را سفارش داده است، در اینگونه موارد، چنین تلقی می شود که طرح برای استفاده شخصی تولید شده است که طرح را سفارش داده است و در نتیجه شخص مزبور مالک آن است. با مشخص کردن دقیق مسائل مربوط به مالکیت در قرارداد اصلی که با طراح منعقد می شود می توان از سوء تفاهم های آتی جلوگیری کرد.

 
قبلیبعدی

مزایای ثبت طرح های صنعتی

طرح صنعتی علمی برای بهبود زیبا شناسی، طراحی ارگونومیک، عملکرد و یا قالبلیت استفاده از یک محصول می باشد،ممکن است طرح صنعتی برای بهبود عرضه ی محصول به بازار و تولید آن مورد استفاده قرار گیرد.

چگونگی ثبت طرح صنعتی در دیگر کشورها

به منظور تفویض اجازه ثبت , انتقال و بهره برداری از طرح در کشورهای خارجی باید قبلا طرح خود را در کشورهای مورد نظر ثبت یا حداقل تقاضانامه ثبت آنرا تسلیم کرده باشید.

شرایط لازم جهت ثبت طرح صنعتی

یک طرح صنعتی جهت ثبت در کشور مقصد باید شروطی را دارا باشد . این شروط متناسب با کشور محل ثبت طرح صنعتی تفاوت دارد در اکثر کشور ها شرایط و قوانین ثابتی وجود دارد .

مبتکر طرح صنعتی

بهره برداری مادی از یک طرح صنعتی متعلق به خالق یا مبتکر و به نوعی ثبت کننده طرح صنعتی است که به معنی ساخت ، فروش وارد کردن اقلام حاوی آن طرح صنعتی می باشد.

ثبت طرح صنعتی در ایران

مکانیزه نمودن مراحل ثبتی با بهره گیری از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری مناسب انجام و در حال حاضر نیز با پیگیری های بعمل آمده بخشی از مراحل ثبت به صورت الکترونیکی میباشد.

 

اطلاعات بیشتری لازم دارید ؟

آیا شما در مورد قوانین , شرایط و مراحل ثبت , انتقال و دعاوی نقض طرح صنعتی به اطلاعات بیشتری نیاز دارید ؟ برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از لیست زیر مقالات مورد نظرتان را انتخاب کرده و مطالعه کنید یا بصورت تلفنی و حضوری با دفتر موسسه آتین در تماس باشید.

 

حقوق مالکیت صنعتی

حقوق مالکیت صنعتی در خاکریز اول صنعت ، تجارت و تحقیقات قرار دارد. …

قوانین بین المللی ثبت طرح صنعتی

ثبت بین المللی طرح صنعتی برای اینکه بتوانید محصولاتتان را به سای…

طرح های تحت حمایت قانون طرح های صنعتی

طرح های تحت حمایت قانون طرح های صنعتی1-طرحهایی که جدید یا اصیل نباشند2- طرحهایی که …

طرح های صنعتی و فواید آن

طرح یا مدل صنعتی ،همان طور که قبلا اشاره شد ،شکل و فرم هایی ه…
This website was built using N.nu - try it yourself for free.    (Click here to renew the premium)(info & kontakt)